Типи очисних споруд

У зв’язку з тим , що обсяги водоспоживання безперервно ростуть , а підземні водні джерела є обмеженими , нестачу води заповнюють за рахунок поверхневих водойм.
Якість питної води повинна відповідати високим вимогам стандарту. А від якості води , яка використовується в промислових цілях , залежить нормальна і стабільна робота пристроїв і устаткування. Тому і ця вода повинна бути добре очищена , і відповідати стандартам.

Але в більшості випадків , якість води є низьким , а проблема очищення води сьогодні має велику актуальність .
Підвищити якість очищення стічних вод , які потім планується застосовувати для пиття і в господарських цілях , можна за допомогою застосування спеціальних способів їх очищення. Для цього споруджуються очисні комплекси , які потім об’єднуються в водоочисні станції.

Але слід приділяти увагу проблемі очищення не тільки тієї води , яка потім буде вживатися в їжу . Будь-які стічні води , пройшовши певні етапи очищення , скидаються у водойми або на рельєф. І якщо вони містять шкідливі домішки, і їх концентрація вище допустимих значень , то наноситься серйозний удар станом навколишнього середовища. Тому всі заходи з охорони водойм , річок і природи в цілому починаються з підвищення якості очищення стоків. Спеціальні споруди , які служать для очищення стоків , окрім своєї основної функції також дозволяють добути з стоків корисні домішки , які можна використовувати в подальшому , можливо навіть на інших виробництвах .

Ступінь очищення стоків регулюється законодавчими актами , а саме « Правилами охорони поверхневих вод від забруднення стічними водами » і « Основами водного законодавства РФ».

Усі комплекси очисних споруд можна розділити на водопровідні та каналізаційні . Кожен вид можна розділити ще на підвиди , що відрізняються між собою особливостями будови , складом , а також технологічними процесами очищення .

Водопровідні очисні споруди

Використовувані методи очищення води , а відповідно і склад самих споруд очистки , визначаються якістю вихідної води і вимогам до води , яку потрібно отримати на виході.
Технологія очищення включає процеси освітлення , знебарвлення і знезаражування . Відбувається це за допомогою процесів відстоювання , коагуляції , фільтрації і обробки хлором. У тому випадку , якщо спочатку вода не дуже забруднена , то деякі технологічні процеси пропускаються .

2Найбільш поширеними способами освітлення і знебарвлення стоків на водопровідних очисних установках є коагуляція , фільтрація і відстоювання . Найчастіше відстоюють воду в горизонтальних відстійниках , а фільтрують їх з використанням різних завантажень або контактних освітлювачів .
Практика будівництва водоочисних споруд в нашій країні показала , що саме широке застосування мають ті пристрої , які спроектовані таким чином , що в ролі головних очисних елементів виступають горизонтальні відстійники і швидкі фільтри.

Єдині вимоги до очищеної питної воді зумовлює практично ідентичний склад і структуру споруд. Наведемо приклад. У всі без винятку водоочисні станції ( незалежно від їх потужності , продуктивності , типу та інших особливостей) входять такі складові:
- Реагентні пристрої зі змішувачем ;
- Камери утворення пластівців ;
- Горизонтальні (рідше вертикальні) відстійні камери і освітлювачі ;
- Механічні фільтри ;
- Ємності для очищеної води ;
- Насосні станції ;
- Підсобно -допоміжні , адміністративні та побутові об’єкти.

Каналізаційні очисні споруди

Очисні каналізаційні споруди мають складну інженерну структуру , як і водопровідні системи очищення . На таких спорудах стоки проходять етапи механічної , біохімічної (її ще називають біологічною ) і хімічного очищення .

Механічне очищення стоків дозволяє відокремити зважені речовини , а також грубі домішки за допомогою проціджування , фільтрування та відстоювання. На деяких об’єктах очищення механічне очищення є завершальною стадією процесу . Але найчастіше вона є лише підготовчою стадією для біохімічної очистки.

Механічна складова комплексу з очищення стоків складається з таких елементів :
- Грати, що затримують великі домішки мінерального і органічного походження;
- Пісколовки , які дозволяють відокремити важкі механічні домішки (як правило , це пісок ) ;
- Відстійники для відділення зважених часток ( найчастіше органічного походження);
- Хлораторні пристрої з контактними ємностями , де освітлена стічна вода знезаражується під впливом хлору.
Такі стоки після дезінфекції можуть бути скинуті у водойму .

На відміну від механічного очищення , при хімічному способі очищення перед відстійниками встановлюють змішувачі та реагентні установки. Таким чином стічні води після того як пройдуть решітку і песколовку надходять в змішувач , де до них додається спеціальний реагент для коагулирования . А потім суміш відправляється на відстійник для освітлювання. Після відстійника вода випускається або у водойму , або на подальший етап очищення , де відбувається додаткове освітлювання , а потім вони випускаються у водойму .

Біохімічний метод очищення стоків часто проводиться на таких спорудах : поля фільтрації , аеротенках або в біофільтрах .
На полях фільтрації стоки після проходження етапу очищення в гратах і песколовках , надходять у відстійники для освітлення і дегельмінтизації . Потім вони слідують на поля зрошення або фільтрації , і після цього вони скидаються у водоймище.
При очищенні в біофільтрах стоки проходять етапи механічного очищення , а потім піддаються примусовій аерації. Далі стоки , що містять кисень , надходять до споруд біофільтрів , а після нього направляються у вторинний відстійник , де осідають виносяться з біофільтра зважені речовини. Після цього очищені стоки проходять дезінфекцію , і скидаються у водойму .
Очищення стоків в аеротенках проходить такі етапи : грати, пісколовки , примусова аерація , відстоювання . Потім попередньо очищені стоки надходять в аеротенк , а потім у вторинні відстійники . Закінчується цей спосіб очищення так само , як і попередній – процедурою дезінфекції , після чого стоки можуть бути скинуті у водойму .

Схожі публікації

 • Виконані проекти Виконані проекти (0)
  Виконані проекти по укладанню бруківки - весна 2014 рік.
 • Гідроізоляція Гідроізоляція (0)
  Гідроізоляція - це захист різних будівельних конструкцій , споруд і будівель від проникнення води або захист від шкідливої ??дії фільтруючої або ом...
 • Укладання бруківки – виконані проектиУкладання бруківки – виконані проекти (0)
  Ось деякі з виконаних проектів.
 • Будівництво вигрібної ямиБудівництво вигрібної ями (0)
  В умовах міста ми рідко замислюємося про те , як діють каналізаційні стоки , а от каналізація у приватному будинку - це тема для довгих дискусій . ...

Укладання бруківки.

На ринку уже 5 років. Знижки на придбання бруківки. Супутні послуги. Якісне укладання бруківки, послуги по водовідведенню.

Укладання бруківки

Напишіть відгук