Септики або екосистеми

Практично всі сучасні заміські будинки обладнані такими благами міської цивілізації , як ванна кімната з душем і туалет. Однак за наявність цих зручностей власник власного будинку розплачується справжнім « головним болем »: як відвести побутові стоки і утилізувати їх , не заподіявши шкоди довкіллю.septic-1 Ще не так давно найбільш поширеним способом відводу нечистот було спорудження вигрібної ями або каналізаційного колодязя . Обидва варіанти не можна назвати зручними , так як колодязі і вигрібні ями вимагають регулярної відкачування стоків і , крім того , становлять небезпеку для навколишнього середовища , а значить і для власника будинку. Порівняно недавно на ринку з’явилися так звані індивідуальні очисні установки – септики , які здатні очистити стоки до такого стану , при якому їх можна без побоювання скидати в грунт або у водойму .

Які бувають септики

Септиком називають один з видів локальних очисних споруд , який споруджується в тому випадку , якщо у власника будинку немає можливості підключитися до централізованої каналізаційної мережі .
Традиційно септики мають вигляд бетонних , металевих або пластикових ємностей , розміщених на земельній ділянці. У кожного з матеріалів , які використовуються для виготовлення септика , є свої достоїнства і недоліки. Пластик не схильний до іржі , ємність з нього легка і проста в монтажі. Однак саме через свою легкості пластиковий септик за умови помилок в установці може бути видавлений грунтовими водами.
Залізобетонні септики не іржавіють і не виштовхуються із землі грунтовими водами , але в теж час їх велику вагу ускладнює монтаж , а верхня частина бетонної конструкції може зруйнуватися вологою за 7-8 років. Металеві конструкції міцніше пластикових і легше залізобетонних , але , якщо не підкласти бетонну плиту , і вони можуть бути виштовхнуті із землі грунтовими водами. Крім того , метал іржавіє і тому повинен бути захищений від корозії спеціальними покриттями.
Камера або камери септика , залежно від моделі , може вміщати до 4000 літрів води. Стічні води потрапляють в камеру септика з одного кінця і випливають з протилежного боку.
Септики приводяться в дію гравітацією , тобто вода стікає з дому в контейнери септиків і далі на поле зрошення. Септики можуть бути однокамерні і багатокамерні . У однокамерному септику процес очищення стічних вод відбувається повільніше і ступінь очищення менше ніж у багатокамерному септику . Оптимальний вибір для невеликої сім’ї – двухмодульной двосекційні септики . Вони дозволяють очистити воду швидше і якісніше.
У процесі використання септика виділяються гази , які утворюються як результат руйнування органічного матеріалу бактеріями. Ці гази мають неприємний запах , у зв’язку з цим каналізаційні труби , за винятком вентиляційного стояка , мають P -подібний вигин. Така конструкція попереджає поширення газів в приміщенні.
Як працює септик
Принцип роботи септика полягає в наступному. Забруднення, які містяться в стічних водах , випадають в осад на дні ємності . Там вони піддаються процесу бродіння , причому без доступу кисню. У підсумку одна частина забруднень переходить в верхній розчин , а інша залишається на дні септика. Бродіння нечистот відбувається за допомогою бактерій, що знаходяться в побутових стічних водах.
Отже , септик дозволяє провести розкладання органічних забруднень води і осадження механічних домішок. Як результат роботи септика , стоки освітлюються і очищаються . Після септика стоки відправляються на доочищення .
Доочищення можна проводити як в ємностях різного типу , так і в природних умовах , тобто в грунті. Важлива умова успішної доочистки – доступ кисню і наявність аеробних бактерій. Чим довше контакт стоків з киснем , тим краще відбувається їх окислення і розкладання . При цьому вода очищається на 90-95 % і може бути без побоювання використана для господарських потреб або відведена в канаву або водойми .

Схожі публікації

 • Будівництво вигрібної ямиБудівництво вигрібної ями (0)
  В умовах міста ми рідко замислюємося про те , як діють каналізаційні стоки , а от каналізація у приватному будинку - це тема для довгих дискусій . ...
 • Що таке септикЩо таке септик (0)
  Септик - це споруда для очищення невеликих кількостей (до 25 м3 , рідше до 50 м3 на добу) побутових стічних вод і фекальних мас . На практиці він п...
 • Розрахунок вартостіРозрахунок вартості (0)
  Вартість укладання тротуарної плитки включає вартість підготовки грунту і підстави , вартість мощення , розмір площі , кошторису на проектування , ...
 • Типи очисних спорудТипи очисних споруд (0)
  У зв'язку з тим , що обсяги водоспоживання безперервно ростуть , а підземні водні джерела є обмеженими , нестачу води заповнюють за рахунок поверхн...

Укладання бруківки.

На ринку уже 5 років. Знижки на придбання бруківки. Супутні послуги. Якісне укладання бруківки, послуги по водовідведенню.

Укладання бруківки

Напишіть відгук